اتصال به وایرلس بدون وارد کردن رمز عبور در ویندوز ۱۰

می خواهید کامپیوتر جدید خود را از طریق Wifi به اینترنت متصل کنید اما رمز عبور Wi-Fi خود را به خاطر نمی آورید؟ می خواهید کامپیوتر خود را به یک مودم و یا روتر بدون وارد کردن رمز عبور به سرعت کانکت کنید؟ در این مطلب قصد داریم نحوه استفاده از ویژگی (WPS (Wi-Fi Protected Setup برای اتصال به شبکه Wi-Fi بدون وارد کردن رمز عبور را توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا اتصال به وایرلس بدون پسورد در ویندوز ۱۰ را به شما بیاموزیم.

جالب است بدانید که اتصال به وایرلس بدون پسورد قابل تنظیم است چرا که بسیاری از روترها و مودم های WI-FI از WPS پشتیبانی می کنند. WPS به شما این امکان را می دهد که به یک روتر یا مودم بدون رمز عبور کانکت شوید.

اتصال به وایرلس بدون پسورد در ویندوز ۱۰

اگر یک مودم یا روتر از WPS پشتیبانی می کند، یک دکمه WPS روی آن دارد. شما حتی می توانید بطور دستی چک کنید که روتر یا مودم از WPS پشتیبانی می کند یا خیر. با فرض اینکه روتر Wi-Fi شما روشن است و از WPS پشتیبانی می کند، برای اتصال به وایرلس بدون پسورد مراحل ذیل را انجام دهید.

روی آیکن WI-FI در نوار ابزار کلیک کنید تا شبکه های WI-FI را که سیستم پیدا کرده است ببینید.

روی شبکه WI-FI مورد نظر کلیک کنید

اکنون باید شما دکمه Connect را ببینید. ویندوز ۱۰ بطور اتوماتیک گزینه Connect automatically را تیک می زند. اگر نمی خواهید هر بار که کامپیوتر خود را روشن می کنید بطور اتوماتیک به شبکه WI-FI وصل شوید، تیک این گزینه را بردارید.

اکنون شما کادر پسورد را مشاهده می کنید. ولی اگر روتر یا مودم شما از WPS پشتیبانی کند لازم نیست رمز WI-FI را وارد کنید. شما فقط با فشار دادن دکمه WPS روی مودم یا روتر خود می توانید بدون وارد کردن رمز به WI-FI مورد نظر کانکت شوید.

هنگامی که کادر پسورد را روی صفحه نمایش ویندوز ۱۰ خود مشاهده می کنید، به سادگی دکمه WPS روی روتر یا مودم را فشار دهید تا به طور خودکار انتقال اطلاعات رمز عبور روتر یا مودم به کامپیوتر شما انتقال پیدا کند و کامپیوتر شما به شبکه Wi-Fi کانکت شود.

توجه داشته باشید که دکمه WPS معمولا در جلو روتر یا مودم قرار دارد اما ممکن است در هر جای دیگر مودم یا روتر نیز باشد. همچنین در بعضی از مودم ها یا روترها، ممکن است لازم باشد دکمه WPS را برای چند ثانیه فشار دهید. هنگامی که دکمه WPS را فشار دادید، پیام “Getting settings from the router” را در ویندوز ۱۰ پیکربندی Wi-Fi خود خواهید دید. این کار را شما باید یک بار انجام دهید بنابراین لازم نیست هر بار دکمه WPS را برای اتصال کامپیوتر خود به شبکه Wi-Fi فشار دهید.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : digitalcitizen

021-88916789