افزایش دو برابری سرمایه گذاری دولت کره جنوبی در فناوری بلاک چین

دولت کره جنوبی با وجود محدودیت هایی که برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده، به شدت تمایل دارد در صنعت و اقتصاد خود از فناوری بلاک چین استفاده کند.

دولت کره جنوبی سیاست های سخت گیرانه ای در مقابل ارزهای دیجیتال دارد، اما هرگز قدرت این ارز هارا انکار نکرده است. این کشور قصد دارد با حفظ سیاست های خود، در سال ۲۰۱۹ روی پروژه های مرتبط با فناوری بلاک چین سرمایه گذاری های زیادی انجام دهد.

بنا بر گزارش های منتشر شده از سوی خبرگزاری های این کشور، وزارت علوم و فناوری کره جنوبی قصد دارد در سال ۲۰۱۹ حدود 18 میلیون دلار به پروژه های بلاک چین اختصاص دهد. این درحالی است که سال گذشته، این بودجه حدود ۱۰ میلیون دلار بود.

منابع مختلفی مدعی شده اند که این وزارتخانه قصد دارد در سال آینده ۱۲ پروژه بلاک چین را حمایت و ارائه کند؛ همچنین سه استارتاپ بومی نیز تا پایان سال ۲۰۱۹ با بودجه ۱٫۳ میلیون دلاری حمایت خواهند شد.

این وزارتخانه همچنین قصد همکاری با وزارت شیلات این کشور و بوسان، بزرگترین بندر کره جنوبی را دارد که به موجب آن، از تکنولوژی بلاک چین به عنوان بخشی از فعالیت های واردات و صادرات استفاده شود. در این طرح اطلاعات میان مدیران و کمپانی های مختلف بدون وقفه از طریق یک پلتفرم غیر متمرکز منتقل خواهد شد.

کره جنوبی امیدوار است بتواند فناوری بلاک چین را در گستره وسیعی از فعالیت های واردات و صادرات و به ویژه صنعت حمل و نقل، در اختیار داشته باشد. این کشور در حال حاضر ششمین قدرت صادرات در جهان است.

این گزارش ها نشان می دهد وزارت علوم و فناوری این کشور تمایل دارد از سیاست های اتخاذی دولت در مقابل ارزهای دیجیتال فاصله بگیرد؛ چرا که دولت این کشور هنوز تصمیمی برای تغییر سیاست های محدود کننده خود در قبال ICO ها نگرفته است.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : cryptonews

021-88916789