امکان ارسال پیام مستقیم اینستاگرام احتمالا به نسخه‌ی وب و دسکتاپ می‌آید

امکان ارسال پیام‌های مستقیم یا دایرکت در اینستاگرام احتمالا به زودی در نسخه‌ی وب و دسکتاپ امکان پذیر شود. این پلتفرم فضای مجازی فعلا در حال بررسی این ویژگی در وب و دسکتاپ است و به نظر می‌رسد به زودی این ویژگی را در این پلتفرم‌ها هم فراهم خواهد کرد.

اینستاگرام همیشه تمرکز خود برای پیشرفت را روی نسخه‌ی موبایل خود گذاشته اما اضافه شدن این ویژگی به نسخه‌ی وب و دسکتاپ این اپلیکیشن یقینا با استقبال کاربران مواجه خواهد شد.

ویژگی یاد شده (دایرکت) و همچنین امکان آپلود کردن عکس هنوز در نسخه‌ی وب اینستاگرام در دسترس نیست اما می‌تواند استوری و پست‌های دیگر افراد را نمایش دهد.

امکان اضافه شدن ارسال پیام در نسخه‌ی وب اینستاگرام توسط یکی از توسعه دهندگان نرم افزار در توییتر یعنی «جین وونگ» اعلام شد که پیش از این نیز با بررسی کد‌های نرم افزار‌های مختلف پیش‌بینی‌های دقیقی از خود ارائه داده بود.

او با انتشار یک عکس در توییت خود اعلام کرد که اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی ارسال پیام در نسخه‌ی وب خود است.

اینستاگرام در عصری که استفاده از اپلیکیشن در گوشی‌ها رونق دارد موفقیت‌های قابل توجهی را به دست آورده است و هرگز نیازی وجود نداشته که یک ویژگی مثل ارسال پیام مستقیم یا دایرکت را به نسخه‌ی وب خود اضافه کند. اما به نظر می‌رسد که اینستاگرام این رویکرد را صرفا برای ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی کاربری پیش گرفته است.

غول شبکه‌های اجتماعی دنیا یعنی فیسبوک پیش از این از تلاش خود برای ادغام کردن واتس‌اپ، فیسبوک مسنجر و اینستاگرام خبر داده بود.

این نوع ادغام می‌تواند باعث چالش‌های بسیار زیادی شود چرا که نیاز است هرکدام از این اپلیکیشن‌ها مجددا برنامه نویسی شوند و برخی از ویژگی‌هایشان با تغییرات بنیادین همراه شود. موضوعی که به هیچ عنوان کار ساده‌ای نیست و فیسبوک برای عملی کردن آن راهی پر فراز و نشیب در پیش خواهد داشت.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : Techradar

021-88916789