4 4

اپل سنسوری برای هوشمندسازی خواب کاربران معرفی کرد

اپل پس از خرید تولیدکننده اپلیکیشن و سنسور Beddit، اولین سنسور تشک هوشمند را معرفی کرده که در واقع اولین دیوایس مخصوص ردیابی خواب به شمار می‌رود.

4 2 1

حسگر ۱۵۰ دلاری Beddit در واقع با قرار دادن یک لایه‌ی دو میلیمتری زیر تشک می‌تواند پارامتر‌های مختلف خواب یک کاربر را بسنجد. بدین صورت دیوایس یاد شده قادر است که الگو‌های مختلف خواب کاربر را اندازه گیری کند و حتی بهترین زمان خوابیدن یا بیدار شدن را برایش انتخاب کند.

این ردیاب قادر است که اطلاعات کاملی از زمان خواب، ضربان قلب، تنفس و خرناس کاربر هنگام استراحت یا دما و رطوبت اتاق خواب را کاملاً بررسی کند.

4 1 1

گزارش شده که ردیاب‌ Beddit به صورت اتوماتیک به بررسی خواب می‌پردازد و با اپلکیشن اختصاصی خود اطلاعات زیادی از نحوه‌ی استراحت کاربر به او می‌دهد تا بتواند خواب خود را بهبود بخشد. بدین ترتیب کاربر با بررسی اطلاعات موجود، نمای کاملی از نحوه‌ استراحت خود مشاهده می‌کند.

علاوه بر این برنامه‌ی یاد شده بهترین زمان خوابیدن و بیدار شدن برای یک فرد را به عنوان هدف انتخاب می‌کند. بدین شکل اعلان‌هایی پیشتر از این زمان ها  به نمایش می‌گذارد تا کاربر مطلع شده و زمان خواب یا بیداری خود را به هدف نزدیکتر کند.

apple launches a new iteration of the beddit sleep monitor

کارشناسان تخمین می‌زنند که صنعت گجت‌های پیرامون خواب در آینده‌ای نزدیک به بازاری ۳۲ میلیارد دلاری بدل می‌گردد چرا که استراحت صحیح بخش مهمی از زندگی مدرن به شمار می‌رود و به همین دلیل است که بسیاری از پوشیدنی‌های اطلاعات این چنینی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

شرکت Beddit در ابتدا سال ۲۰۱۴ از گجتی رونمایی کرد که قابلیت‌های محدودی داشت و می‌توانست خواب کاربر را بررسی کند. اما سیستم جدید ویژگی‌های بسیار ویژه‌ و جدیدی دارد که می‌تواند رقیب قدرتمندی برای ردیاب‌های خواب دیگر محسوب گردد.

مطالعه بیشتر : اپل هدفون ایرپاد پرو را در اواخر ماه اکتبر عرضه می کند.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : dailymail

021-88916789