قیمت بیت کوین کاهش پیدا کرد

ارز دیجیتال بیت کوین در هفته های گذشته دوره خوبی را پشت سر گذاشت. به طوری که تقاضا برای خرید این ارز به شدت افزایش یافت تا اینکه دیروز شاهد کاهش ۱۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین بودیم.

روز گذشته، قیمت بیت کوین حدود ۱۶ درصد کاهش یافت و به محدوده ۶۶۰۰ دلار بازگشت. اگرچه پس از آن دوباره شروع به افزایش کرد، اما نتوانست از قیمت ۷۳۰۰ دلار بالاتر رود و خود را بازیابی کند. بدین ترتیب، حدودا ۹ درصد کمتر از قیمت روز قبل خود، معامله شد.

یکی از مهم ترین دلایل کاهش قیمت بیت کوین، حجم معاملات بالا و خرید بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال (Bitstamp) بود. اکانت توییتر این صرافی ارز دیجیتال اروپایی نیز تایید کرد تقاضای بالا در این صرافی، تاثیر بسیار زیادی در سقوط قیمت بیت کوین داشته است. در واقع، سیستم این صرافی نیز انتظار این حجم از درخواست را نداشته است. گفته می شود خریدها در این صرافی حدود ۳۶۵۴ بیت کوین، معادل ۲۶٫۸ میلیون دلار بوده است.

همانطور که همیشه قیمت بیت کوین روی کل بازار ارزهای دیجیتال تاثیر گذار بوده، این بار نیز چنین اتفاقی افتاده است. به این صورت که کاهش و افزایش قیمت این ارز باعث کاهش و افزایش دیگر ارزها می شود. از روز گذشته قیمت معاملات حدود ۱۰۰ ارز دیجیتال در این بازار، بین ۱۱ تا ۲۲ درصد کاهش یافته است.

ارزهایی همچون اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین بین ۸ تا ۱۶ درصد کاهش قیمت داشتند. همچنین قیمت ارزهای استلار، ریپل، کاردانو نیز به ترتیب ۱۶٫۳، ۱۶٫۵ و ۱۶ درصد کاهش یافت. در این میان، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز به دلیل خروج بسیاری از سرمایه گذاران از این بازار، ضربه بزرگی خورد. ارزش این بازار در طول تنها ۲۴ ساعت حدود ۲۹ میلیارد دلار کاهش یافت. در حال حاضر بیت کوین با قیمتی در محدود ۷۳۰۰ دلار معامله می شود.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : coindesk

021-88916789