ورژن بتا ۵ برای IOS 12 در دسترس عموم قرار گرفت

شرکت اپل در ورژن بتا سیستم عامل جدید خود عملکرد سریعتری را حتی برای گوشی های قدیمی تر خود در نظر گرفته است همچنین برنامه های کاربردی نظیر Maps، Photos، Siri و … با عملکرد و ویژگی های جدید ارائه خواهد شد. این سیستم عامل جدید حتی برای IPhone 5S که در سال ۲۰۱۳ تولید شده است هم قابل نصب خواهد بود.

اگر می خواهید در آزمایش این ورژن بتا از IOS ثبت نام کنید کافیست با استفاده از Apple ID خود وارد سایت beta.apple.com  شوید تا لینک های Update نسخه های بتای IOS جدید را دریافت کنید.

آیا باید IOS 12 ورژن بتا را نصب کنید؟ ما سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم.

Apple Map  در IOS 12 بسیار بهبود یافته است:

اگرچه در WWDC از همه ویژگی های IOS 12 سختی به میان نیامده است اما سیستم عامل جدید پیشرفت های بزرگی در Apple Map کرده است.

سالهاست که شرکت اپل سعی کرده پروژه ای عظیم را جایگزین تمام داده های نقشه ای خود کند که داده هایی با وضح بالا ارائه دهد، همچنین ابزارهایی برای ایجاد تغییرات نقشه بسیار سریعتر و ویژگی هایی که داده های ناشناس را از کاربران دریافت کند.

این تغییرات نقشه برای اولین بار به منطقه خلیج سانفرانسیسکو با IOS 12 بتا ۳ رو نمایی شد و در اواخر سال به کالیفرنیا شمالی و سپس سایر مناطق گسترش خواهد یافت.

واقعیت افزوده و برنامه اندازه گیری

اپل با همکاری شرکت Pixar فرمت جدید از تصاویر را موسوم به USDZ ایجاد کرده است که برای اشتراک گذاری عکس ها و انیمیشن های سه بعدی در برنامه های واقعیت افزوده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب توسعه دهندگان با استفاده از USDZ قادر خواهند بود نمایی سه بعدی از محصول خود را با اندازه های واقعی به کاربران ارائه دهند.

کاربران با استفاده از این تکنولوژی جدید قادرند در دوربین تلفن همراه خود نمایی سه بعدی از محصول مورد نظر را در اتاق خود ببینند و حتی آن را به صورت سه بعدی جا به جا کنند.

همچنین کاربران می توانند از این ابزار برای اندازه گیر ابعاد اشیاء فیزیکی اقدام کنند.

ارتقاء برنامه Photos

برنامه Apple Photos را در IOS 12 بروزرسانی می کند، جستجو در عکس ها بهبود خواهد یافت و به شما اجازه استفاده از اصطلاحات مختلف را می دهد و می توانید با استفاده از Siri سریعتر درگالری خود جستجو کنید.

برنامه Photos یک تب جدید خواهد داشت که عکس های برجسته را نمایش می دهد به عنوان مثال تصاویری که یک سال پیش در چنین روزی گرفته اید نمایش داده خواهد شد.

نکته جالب در نسخه جدید برنامه Photos این است که عکس هایی که توسط شما به اشتراک گذاشته می شوند به بهترین کیفیت و در واقع با کیفیت اصلی انتقال خواهند یافت و پس از دریافت آن توسط شخص گیرنده به آن پیشنهاد می شود که عکس هایی که مربوط به آن رویداد در تلفن او موجود است را با شما به اشتراک بگذارند.

امنیت این اشتراک گذاری بسیار بالاست و همه فرآیند یادگیری و پردازش مربوط به این اشتراک گذاری در IPhone انجام خواهد شد.

پیشرفت Siri

Siri در IOS 12 پیشرفت های بزرگی دارد از جمله آنکه می تواند وظایف را دریک برنامه سریعتر کند و همچنین به شما اجازه استفاده از چندین برنامه همزمان را می دهد.

دستیار صوتی اپل در نسخه جدید خود این قابلیت را دارد که دستورات میانبر را بیاموزد و بعد از صادر کردن آن دستور از سوی کاربر برنامه مورد نظر را باز کند. به عنوان مثال با گفتن گرسنه هستم برنامه ای که برای سفارش غذا در گوشی خود دارید اجرا خواهد شد.

همچنین دستیار اپل می تواند با توجه به برنامه های روزمره شما به عنوان یک دستیار به شما پیشنهادات مناسبی ارائه می دهد به عنوان مثال هر روز صبح به شما پیشنهاد قهوه می دهد و در صورت تأییدشما قهوه را سفارش خواهد داد و یا به شما تولد دوستان و اشنایان را اطلاع می دهد و شما را در تماس گرفتن با آنها یا گرفتن کادر برای آنها کمک خواهد کرد.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام 

منبع: itnews

021-88916789