دسترسی به برنامه ها بدون نصب آنها

iOS 14 به کاربران اجازه می دهد که بدون نصب برنامه بتوانند به آن دسترسی داشته باشند

اگرچه اپل به اندازه ی دیگر رقیبان خود از برنامه ی بی استفاده bloatware در دستگاه های خود استفاده نمی کند، اما همچنان کاربران با حجم بالایی از بکاپ ها روبرو می شوند.که با توجه به ویژگی های جدید iOS 14 این مشکل کاملا حل می شود.

در هر مقطع زمانی شما می توانید تعدادی برنامه با کاربرد بسیار کم داشته باشید، مثلا شاید شما برای رفتن به یک خرید برنامه ای برای لیست خرید دانلود کنید اما بعد از آن به سفارش آنلاین روی آورید یا شاید تعدادی بازی دانلود کرده باشید که دیگر حوصله آنها را نداشته باشید اگر تلاشی در حذف این چنین برنامه ها نداشته باشید آنها می توانند به سرعت روی هم انباشته شده و فضای ارزشمند حافظه شما را بگیرد و احتمالا در پس زمینه از باتری شما استفاده کرده و آن را تخلیه کند.در حالی که هیچ راه حل کاملی برای این فراموشکاری انسان وجود ندارد ولی اپل قصد دارد با راه اندازی iOS 14 از این مشکل جلوگیری کند.

هنگامی که این بروزرسانی وارد دنیای دیجیتال شوند گفته می شود که کاربران می توانند از ویژگی های جدیدی به نام کلیپ ها استفاده کنند. کلیپ ها با توجه به ۹to5Mac ، به شما امکان می دهند فقط یک بخش خاص از برنامه شخص ثالث را بدون نیاز به نصب کامل کار ، بارگیری و استفاده کنید. با استفاده از Clips API ، توسعه دهندگان می توانند این محتوای “تعاملی و پویا” را از طریق مواردی مانند کدهای QR ارائه دهند.

اگر این کد را در وبسایت برنامه اسکن کنید می توانید ویژگی های آن را از طریق “کارت” روی صفحه مشاهده و امتحان کنید. اینکه کدام ویژگی ها از طریق کلیپ ها به اشتراک گذاشته می شوند ، کاملاً مربوط به توسعه دهندگان است – ۹to5Mac می گوید که آنها می توانند مشخص کنند که کدام بخش یا بخش های برنامه در تلفن هوشمند یا تبلت کاربر دانلود شود.اگرچه هنوز صریحا تایید نشده است اما جای تعجبی نیست که با بستن کارت یا پایان دادن به کار داده های آن برنامه نیز از گوشی شما حذف شود.

استفاده از برنامه ها بدون نیاز به نصب

شایان ذکر است که ویژگی کلیپ به طور کلی اعلامیه رسمی از اپل دریافت نکرده است. در حالی که ما دلیلی برای وجود شک و شیهه ای در ادعای  9to5Mac نداریم. اگر کلیپ ها به موقع برای راه اندازی رسمی iOS 14 آماده نشوند ممکن است بعدا به صورت کلی یا کم کم به آن اضافه شوند که امیدواریم این اتفاق نیفتد.

به نظر می رسد این ویژگی برای تمام افرادی که به کاهش انباشتگی برنامه های اضافی اهمیت می دهند فوق العاده مفید باشد.

به هر حال ما منتظر یادگیری بیشتر در مورد کلیپ ها در اواخر سال جاری هستیم.

کانال تلگرام رسام

صفحه اینستاگرام رسام

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : makeuseof021-88916789