coffee_lake رسام

پشتیبانی گیگابایت از پردازنده های سری ۹۰۰۰ اینتل

گیگابایت خبر از معرفی چند مادربرد خود برای پشتیبانی از سری جدید پردازنده های ۹ هسته ای اینتل خبر داد.

فقط دو روز پس از آنکه MSI خبر از پشتیبانی پردازنده های ۹ هسته ای اینتل داد، شرکت گیگابایت نیز اعلام کرد که سخت افزار مادربرد هایش با پردازنده های سری ۹۰۰۰ اینتل کار خواهند کرد.

این خبر یکی دیگر از جنبه های فنی مهم را تأیید می کند که پردازنده های بعدی اینتل در مادربردهای ۸th-gen نیز کار خواهند کرد و گیگابایت به زودی با ارائه آپدیت جدید در بایوس مادربردهای خود نگرانی کاربران  را برطرف خواهد کرد.

از آنجایی که پردازنده های Coffee Lake فعلی تا شش هسته، از مادربردهای جدید استفاده می کردند، برخی از  کاربران نگران این بودند که پردازنده های Intel Corei7-9700K و Intel Corei9-9900K تنها روی مادربردهای جدید Z390 کار خواهند کرد.

 

بررسی ها نشان می دهند پشتیبانی شرکت گیگابایت از سری ۹۰۰۰ اینتل کامل خواهد بود و مادربردهای Z370 ، H370 ، B360 و H310 برای پردازنده های نسل بعدی به روز خواهند شد.

همچنین شرکت MSI نیز اعلام کرد که مادربردهای Z370 این شرکت آپدیت های جدیدی را دریافت خواهند کرد.

با وجود خبرهای فراوان از ورود پردازنده های جدید اینتل و خبرهایی که از سوی شرکت هایی نظیر MSI و Gigabyte می شنویم هنوز مشخص نیست که شرکت اینتل به طور رسمی از پردازنده های جدید خود رونمایی کند یا خیر، اما چیزی که مشخص است این است که دیر یا زود شاهد ورود پردازنده های جدید اینتل خواهیم بود.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام 

منبع: itnews

021-88916789