آنتی‌ویروس

چرا باید همین حالا آنتی‌ویروس Avast را حذف کنید و دیگر هرگز نصب نکنید؟

آنتی‌ویروس

همه چیز از آن سال‌های فراموش نشدنی شروع شد؛ سال‌هایی که کاربران ایرانی هدف شدیدترین تحریم‌ها قرار گرفتند. اما این پایان ماجرا نبود، از زمان بالا گرفتن تنش‌ها نه تنها امیدها نقش بر آب شدند، بلکه روز به روز بر محدودیت‌های کاربران ایرانی افزوده می‌شود.

آنتی‌ویروس Avast

هنگامی‌که آن توافق «تاریخی» به امضا رسید، از گیمر گرفته تا دانشجو و کاربر معمولی، به شکسته شدن تحریم‌های اینترنتی امیدوار شدند و شاهد برداشته شدن برخی محدودیت‌ها چون وب سایت انویدیا نیز بودیم. با این حال آن روزها زیاد دوام نیاوردند و کمتر روزی است که ما را به خاطر ایرانی بودن سرزنش نکنند. حتی اگر بتوان برای برخی از سرویس‌ها و وب سایت‌هایی که IP های ایران را تحریم کرده‌اند یک جایگزینایرانی پیدا کرد، نمی‌توان هیچ فکری به حال احساس سرخوردگی‌مان کرد.

مرزهای اخلاقی تحریم‌ها علیه کشورمان تا کجا پیش می‌رود، چگونه می‌توان منع استفاده از یک آنتی‌ویروس خانگی کاملاً مجانی را در چارچوب تحریم‌ها توجیه کرد؟

در تازه‌ترین آنها کمپانی امنیتی Avast که صاحب یکی از بهترین و پرطرفدارترین آنتی ویروس‌ها است، کاربران ساکن ایران را تحریم کرد تا به AVG ،Symantec و McAfee ملحق شود. Avast نه تنها میان کاربران ایرانی جزو محبوب‌ترین ها است، بلکه جزو معدود آنتی ویروس‌های مجانی با رابط کاربری پارسی است.

Avast Free Antivirus

اگر  بتوان تحریم کاربران ایرانی توسط کمپانی‌های آمریکایی Symantec و McAfee را در چارچوب تحریم‌های وزارت خزانه داری این کشور پذیرفت، Avast یک کمپانی اروپایی مقیم چک است که مستقیماً ملزم به رعایت بخشنامه های وزارت خزانه داری ایالات متحده نیست. جالب‌تر اینکه از مدت‌ها قبل AVG کاربران ساکن ایران را تحریم کرده بود اما در سال ۲۰۱۶ میلادی توسط Avast خریداری شد و حالا Avast راه زیر مجموعه خود را در پیش گرفته است.

بسیار دشوار است بتوان منع استفاده از یک آنتی‌ویروس کاملاً مجانی را در چارچوب تحریم‌های مالی توجیه کرد.

اگر شما هم یک نسخه از محصولات Avast را بر روی سیستم خود دارید، بهتر است همین حالا آن را با یک محصول دیگر جایگزین کنید، چراکه مدت‌ها است هیچ گونه به‌روزرسانی دریافت نمی‌کند.

در حال حاضر چندین انتخاب پیش روی خود دارید که دست کم فعلاً ما ایرانیان را تحریم نکرده‌اند. اولین آنها آنتی‌ویروس مجانی مایکروسافت است که از قبل بر روی ویندوز ۱۰ نصب شده است. اما اگر دل خوشی از آنتی‌ویروس ویندوز ندارید، آنتی‌ویروس مجانی Kaspersky می‌تواند یک انتخاب جایگزین برای آن باشد.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

 

 

021-88916789