کابل جعلی آیفون

کابل های جعلی آیفون می تواند سیستم شما را هک کند

کابل های لایتینگ مخرب به هکرها این اجازه را می دهند که به مک یا رایانه شخصی شنا دسترسی داشته باشند.

کابل شارژ های فیک اپل به مهاجمان این اجازه را می دهد که با فوت و فن راه خود را به دستگاه های قربانی باز کنند.

محقق امنیتی به نام (Mike Grover (MG کابل لایتینگ جعلی مشابه آنچه که برای شارژ آیفون ها استفاده می شود ساخته است که به گفته ی او،فقط با وصل کردن آن به لپ تاپ یا رایانه شخصی اطلاعات را می دزدد.

وقتی که این کابل به سیستم عامل های لینوکس،مک یا ویندوز وصل شود،از طریق وای فای به هکر اجازه ی دسترسی از دور و کنترل کامل روی سیستم را می دهد.

کابل جعلی آیفون

Grover در هفته گذشته در کنفرانس امنیت سایبری از این کابل رونمایی کرد و درباره ی منطقه ی تحت بررسی امنیت موبایل می گوید : این کابل در ابتدا به نظر می رسد که یک کابل درست است حتی کامپیوتر شما نیز متوجه تفاوت آن نخواهد شد،تا زمانی که من به عنوان یک مهاجم کنترل کابل را به دست بگیرم.

وی اضافه می کند،این کابل که خوشبختانه فقط نمونه اولیه است می تواند به طرق مختلف توسط مجرمان مورد استفاده قرار گیرد،به آنها امکان دانلود و راه اندازی بدافزارها،حذف دستگاه ها از شبکه وای فای و حتی پیکربندی مجدد سیستم ها را بدهد.

این کابل برای نفوذ از نقص سیستم عامل که کابل را بعنوان بخشی از یک دستگاه ورودی یا رابط کاربری می شناسد استفاده می کند.

پس از اتصال کابل مهاجم با استفاده از آدرس IP کابل می تواند شروع به صدور دستوراتی با استفاده از ماوس و صفحه کلید کند،زیرا سیستم عامل آن کابل را نیز بعنوان یک دستگاه ورودی شناخته است.این به مهاجم اجازه می دهد که روی دستگاه موردنظر مانور دهند که بدافزارها را دانلود کنند یا به نرم افزارهایی مثل مرورگرها برای دانلود فایل های مخرب دستور دهند.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : techradar

021-88916789