گوگل fitbit را خرید

گوگل در رقابت با فیسبوک موفق به خرید FitBit شد

طبق گزارشات اخیر گوگل امروز موفق به خرید FitBit به مبلغ ۲٫۱ میلیارد دلار شد.اما ظاهرا این غول جستجو تنها شرکت فناوری نبوده که قصد خرید FitBit را داشته است و فیسبوک نیز در حال مذاکره برای خرید آن بوده است.

اطلاعات دقیقی از جزئیات مذاکرات فیسبوک در رابطه با خرید FitBit در دست نیست اما احتمالا پول نقش مهمی در موفقیت گوگل داشته است.طبق گزارشی از این اطلاعات فیسبوک تقریبا نیمی از آنچه که گوگل پرداخت می کرد را پیشنهاد داده بود و در نهایت نتیجه به نفع گوگل تغییر کرد.

علاقه ی فیسبوک به FitBit در ابتدا ممکن است عجیب به نظر برسد اما با پیشرفت های اخیر این شرکت در زمینه ی سخت افزار همخوانی دارد. از هدست های واقعیت مجازی Oculus و بلندگوهای هوشمند قابل حمل گرفته تا عینک های واقعیت افزوده، محصولات سخت افزاری متعددی با محوریت فناوری های پوشیدنی به نام فیس بوک به ثبت رسیده اند. در ضمن نمی توان از نقش ساعت های هوشمند و ردیاب های تناسب اندام فیت بیت به عنوان لوازم جانبی هدست های VR یا AR چشم پوشی کرد.

فیسبوک پیش از نیز علاقه ی زیادی به ردیابی تناسب اندام نشان داده بود،در سال ۲۰۱۴ فیسبوک برنامه ی Moves که در اندروید و آیفون معروف بود را خریداری کرد اما به دلیل عدم پیشرفت مداوم و عدم استقبال کاربران تنها چهار سال پس از خرید آن مجبور به از کار انداختن این برنامه شد.

کانال تلگرام رسام

صفحه اینستاگرام رسام

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

اخبار روز تکنولوژی

منبع : theverge021-88916789