تکنولوژی HPE InfoSight

تکنولوژی HPE InfoSight چیست و چگونه به عملکرد صحیح سازمان ها کمک می کند؟

تکنولوژی HPE InfoSight با استفاده از AIOps به کسب ‌وکارها کمک می ‌کند تا یک زیرساخت خودمدیریتی، خودبهبودی و خودتنظیمی برای دیتاسنتر بسازند. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی ویژگی های تکنولوژی HPE InfoSight و فواید آن برای سازمان ها بپردازیم.

شرکت های امروزی قادر به تحمل تأخیرها و اختلالات نیستند. وجود زیرساخت ‌های پیچیده ‌تر و مشکلات غیرمنتظره، به میزان بیشتری از منابع استفاده و تیم ‌های IT را درگیر می ‌کنند. و در نهایت کارمندان بخش IT به جای تمرکز بر روی اقدامات استراتژیک، وقت و انرژی خود را صرف حل مشکلات می ‌کنند.

چگونه می ‌توانید بدون افزودن فشار بیشتر بر تیم IT سازمانتان، از در دسترس بودن بی اختلال برنامه‌ های کاربردی اطمینان حاصل کنید، بارهای کاری دائماً در حال تغییر را بهینه کنید و زیرساخت خود را برای عملکرد بهینه تر تنظیم کنید؟ چگونه می توانید به محیطی دست یابید که بدون هزینه استخدام افراد بیشتر، همیشه فعال، سریع و پویا باشد؟

پاسخ این سوال ها در یک زیرساخت مستقل نهفته است!

Hewlett Packard Enterprise (HPE) InfoSight تجربه عملیاتی end-to-end cloud  را ارائه می ‌دهد که عملیات IT را به یک رویکرد برنامه محور ساده تبدیل می ‌کند. این پلتفرم می‌تواند مشکلات را در کلیه زیرساخت‌ها پیش ‌بینی و جلوگیری کند، در عین حال عملکرد برنامه و برنامه‌ ریزی منابع را بهینه ‌سازی کند.

تکنولوژی HPE Infosight چگونه به عملکرد صحیح سازمان ها کمک می کند؟

تکنولوژی HPE InfoSight  یک زیرساخت مبتنی بر ابر با قابلیت ‌های تحلیل پیش‌بینی ارائه کرده و از آرایه‌های  HPE Nimble Storage، HPE 3PAR StoreServ  و HPE StoreOnce پشتیبانی می ‌کند. ویژگی پشتیبانی از پیش ‌بینی HPE InfoSight از بروز اختلالات جلوگیری کرده و مشکلات را در سراسر زیرساخت حل می ‌کند. عملیات مبتنی بر هوش مصنوعی این تکنولوژی، مدیریت را ساده می کند و global visibility فوری را ارائه می دهد. در همین حال، ساختار هوشمند، زیرساخت را قادر می ‌سازد تا برای افزایش دسترسی، بهبود یابد.

مطالب مرتبط  چگونه مشکل نصب نرم افزار در ویندوز 11 را برطرف کنیم؟

HPE InfoSight یک راه‌ حل یادگیری ماشین مبتنی بر ابر (cloud-based machine) است. در هر ثانیه، میلیون‌ها حسگر را از سیستم‌ های سراسر جهان جمع ‌آوری و تجزیه و تحلیل می ‌کند و به مشتریان اجازه می ‌دهد از آموخته‌ های جهانی این اطلاعات استفاده کنند.

HPE در جبهه ‌ی پیشگام این پارادایم داده‌ای جدید قرار داشته و ده سال پیش، طراحی سیستم ‌ها با حسگرها در سراسر زیرساخت ‌ها را آغاز کرده است.

سیستم سلامت فعال (AHS) و HPE integrated Lights Out (iLO)

HPE InfoSight برای سرور، ترکیبی از یادگیری ماشین مبتنی بر ابر HPE InfoSight با نظارت بر سلامت و عملکرد سیستم سلامت فعال (AHS) و HPE integrated Lights Out (iLO) است. هرچند ثبت اطلاعات سلامت و تله متری در سطح سرورها از زمان معرفی AHS در نسل هشتم با iLO4 وجود داشته است، اما تفاوت آن با HPE InfoSight for Servers این است که این داده‌ها اکنون به صورت خودکار جمع ‌آوری و به صورت پیشگیرانه استفاده می ‌شوند.

فایل ‌های AHS شامل اطلاعات سلامت سیستم، پیکربندی سخت‌افزار، جزئیات فریمور و درایور، تله متری تشخیصی و عملکرد می ‌شوند. AHS همچنین تغییرات سخت افزاری و به روز رسانی سیستم عامل، درایور و نرم افزار را ضبط و ثبت زمانی می کند. این فایل‌ ها هیچ گونه اطلاعات شناسایی شخصی یا اطلاعات امنیتی شبکه را ضبط یا جمع آوری نمی کنند. جمع آوری دیتا AHS توسط  iLO، پردازنده مدیریتی انجام می شود و منابع میزبان را مصرف نمی کند. اطلاعات AHS یک بار در روز برای هر سروری که در تکنولوژی HPE InfoSight for Servers نظارت می ‌شود، جمع ‌آوری می ‌شوند.

تکنولوژی HPE InfoSight

مزایای HPE Infosight

به لطف  InfoSight، HPE  در حال حاضر ۹۰۰۰۰ data point را هر چهار ثانیه در سرویس مدیریت ذخیره سازی هوشمند خود ارائه می دهد. این پلتفرم ۱,۲۵۰ تریلیون data point را تجزیه و تحلیل کرده است تا پیش ‌بینی و جلوگیری از اختلالات را اطلاع ‌رسانی کند.

مطالب مرتبط  6 اشتباه رایج در بکاپ گیری از اطلاعات

شرکت‌هایی که از HPE InfoSight و HPE Nimble Storage استفاده می ‌کنند، هزینه ‌های عملیاتی ذخیره ‌سازی را به میزان ۷۹ درصد کاهش داده‌ اند، ۷۳ درصد تیکت های مشکل کمتر، ۸۵ درصد زمان کمتر برای حل تیکت ‌های مرتبط با ذخیره‌ سازی صرف می ‌کنند و زمان پاسخ ‌دهی سریع ‌تر به رویدادهایی که نیاز به پشتیبانی سطح ۳ دارند، ۶۹ درصد کاهش یافته است. HPE InfoSight  به ‌طور خودکار ۸۶ درصد از مشکلات را پیش ‌بینی و حل می ‌کند، بنابراین شرکت‌ها می‌ توانند ۸۵ درصد زمان کمتر را برای مدیریت مشکلات صرف کنند.

تکنولوژی HPE InfoSight چگونه کار می کند؟

HPE InfoSight به ‌طور پیوسته از دیتای تله متری کامل خود که محاسبات، شبکه و ذخیره‌ سازی را پوشش می دهد، یاد می ‌گیرد. سپس دانش محیط عملیاتی ایده ‌آل برای هر حجم کاری و برنامه را توسعه می ‌دهد. همچنین تکنولوژی HPE InfoSight از قدرت هوش مصنوعی برای مکان ‌یابی، تشخیص و پیش‌بینی مشکلات در برنامه ‌ها و بارهای کاری استفاده می‌ کند.

قابلیت‌های یادگیری ماشینی، دیتا را از بیش از ۱۰۰۰۰۰ سیستم در سراسر جهان جمع‌ آوری و تجزیه و تحلیل می ‌کنند، سپس از این دانش برای افزایش خودکفایی هر سیستم استفاده می ‌کنند. این قابلیت ‌ها به مشتریان اجازه می ‌دهند تا از دانشی که در گذشته از تمام سیستم‌ ها به دست آورده ‌اند، برای جلوگیری از مشکلات مشابه استفاده کنند. این نرم افزار با تشخیص الگوها و پیکربندی های اساسی در هر سیستم، رفتارهای مشکل ساز را پیش ‌بینی کرده و وظایف پشتیبانی و توصیه‌ ها را به‌ طور خودکار انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید: HPE سرورهای Superdome خود را با تکنولوژی SGI بروز می کند

تکنولوژی HPE InfoSight

نحوه پشتیبانی HPE InfoSight از یک زیرساخت هوشمند با عملیات هوش مصنوعی

تکنولوژی HPE InfoSight به کمک AI operations ، تجزیه و تحلیل Cross-stack بینشی در مورد چگونگی بهبود عملکرد، بهینه سازی منابع، تصمیم گیری آگاهانه data-driven و ساده سازی مدیریت زیرساخت ارائه می دهد.

مطالب مرتبط  6 روش حل مشکل کند شدن اکسل

تنظیم خودکار بهترین عملکرد و کارآمدترین منابع را بدون توجه به تغییر حجم کاری ارائه می دهد. HPE InfoSight می ‌تواند با پیش ‌بینی عملکرد و مصرف ظرفیت برای بارهای کاری جدید و تأثیر آنها بر برنامه‌ های مجاور، از تأمین بیش از حد در فضای ذخیره ‌سازی مشترک جلوگیری کند.

برنامه ریزی منابع، برنامه ریزی فناوری اطلاعات و مدیریت چرخه عمر زیرساخت را ساده می کند. شبیه ‌سازی به شما کمک می ‌کند زیرساخت‌های جدید را اندازه‌ گیری کنید، برای بارهای کاری جدید برنامه‌ ریزی کنید، زیرساخت‌های موجود را مقیاس ‌بندی کنید یا با پیش ‌بینی دقیق نیازهای ظرفیت، عملکرد و پهنای باند آنها را با دقت انتقال دهید.

برنامه HPE InfoSight به طور خودکار فعالیت ‌های غیرمنتظره را شناسایی و اقداماتی را توصیه می ‌کند در حالی که به تیم ‌های IT اجازه م ی‌دهد تا به‌ طور مداوم بارهای کاری‌ را بهینه ‌سازی کنند، برنامه‌ها را بدون اختلال اجرا کنند و مشکلات سطح برنامه را به سرعت حل کنند.

فایروال ها و محافظت از ویروس در سطح شبکه به طور مرتب به روز می شوند تا از زیرساخت در برابر ویروس ها و حملات جدید محافظت کنند. در نهایت تکنولوژی HPE InfoSight کنترل دسترسی مبتنی بر نقش و وردی های داخلی که کارمندان یا گروه های HPE به اطلاعات ذخیره شده دسترسی پیدا کرده اند را ردیابی می کند.

تکنولوژی HPE InfoSight

رفرنس ها:

  •  وب سایت wwt

1 دیدگاه دربارهٔ «تکنولوژی HPE InfoSight چیست و چگونه به عملکرد صحیح سازمان ها کمک می کند؟»

  1. بازتاب: تکنولوژی Intelligent System Tuning در سرورهای HPE

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-88916789