راهنمایی های ساده نصب یک سنسور حرکتی PIR برای دزدگیر اماکن

راهنمایی های ساده نصب یک سنسور حرکتی  PIR برای دزدگیر اماکن

PIR سنسور نشخیص مادون قرمز می باشد. شما باید به برخی از جزئیات نصب مانند ارتفاع نصب، حساسیت … و غیره توجه داشته باشید. برای نصب مناسب سنسور حرکت PIR، باید از اطلاعات زیر مطلع شوید : در ابتدا،  عملکرد و ویژگی های سنسور است، در مرحله دوم تعیین می کنید که شما قصد نصب سنسور را دارید، و در نهایت انجام برخی تنظیمات در طول تست.

جهت مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله خطاهای آلارم PIR مراجعه کنید.

حسگر حرکت درست را انتخاب کنید!

انواع مختلف سنسور حرکت PIR وجود دارد، برای عملکرد مناسب سنسور حرکت PIR، شما باید سنسور حرکت PIR درست را برای برنامه خود انتخاب کنید. اگر سنسور را برای فضای  داخلی می خواهید نصب کنید، فقط باید سنسور حرارتی PIR را انتخاب کنید. برای نصب در فضای باز، مطمئن شوید که سنسور حرکت در فضای باز را دریافت می کنید. سنسور حسگر حرکت با ترکیب دو فن آوری با تکنولوژی تشخیص مایکروویو وPIR  برای تشخیص حرکت دقیق تر، بنابراین سنسور حرکت دو تکنولوژی می تواند آلارم کاذب را کاهش دهد. اگر در خانه با حیوان خانگی دارید، شما نیاز به استفاده از حسگر حرکت حیوان خانگیدارید ، چرا که یک سنسور حرارتی PIR طبیعی هنگامی که حیوان در مقابل حسگر حرکت عبور کند، یک هشدار اشتباه را ایجاد می کند.

مطالب مرتبط  6 اشتباه رایج در بکاپ گیری از اطلاعات

ارتفاع نصب را براساس دستورالعمل راهنما تنظیم کنید

ارتفاع نصب به طور تصادفی نیست، این حساسیت محدوده تشخیص و اثر ایمنی حیوان خانگی را تحت تاثیر قرار می دهد. اطمینان حاصل کنید که سنسور حرکت PIR را در ارتفاع مورد نظر نصب کنید.

جهت مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله آموزش طراحی،نصب  و اجرای دزدگیر اماکن مراجعه کنید.

سنسور نباید شیشه  یا درب ها را هدف قرار دهد

اگر سنسور حرکت PIR را رو به پنجره های شیشه ای یا درب ها نصب کنیم ، این دو مشکل را ایجاد می کند: در ابتدا تداخل نور شدید  هر چند سنسور حرارتی PIR با ویژگی های ضد نور قوی می باشد ، اما ۱۰۰٪ نیست. بنابراین، با این روش می توانید تداخل نور شدید را به حداقل برسانید. ثانیا، جلوگیری از تداخل پیچیدگی محیط از خارج از پنجره، مانند عبور افراد، وسیله نقلیه و غیره.

تهویه هوا یا جریان تهویه هوای گرم یا سرد

تئوری حرکت تشخیص برای سنسور حرکت PIR با تغییرات دما مرتبط است. خروجیتهویه سرد و گرما و منابع تولید گرما / سرد می تواند آلارم کادب ایجاد کند یا برای برخی از سنسورهای حرکتی کم کارآیی ایجاد کند، جریان هوا از طریق پنجره ها ممکن است باعث زنگ خطا شود.

www.rasamco.ir

سخت افزارسازان رسام

021-88916789