Fuchsia سیستم عامل جدید گوگل

براساس گزارش جدید منتشر شده از سوی سایت Bloomberg، گوگل به تازگی کار طراحی یک سیستم عامل جدید با عنوان Fuchsia را آغاز کرده که قرار است ظرف چند سال آینده جایگزین سیستم عامل اندروید شود.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی Bloomberg، اخیراً گوگل تیمی از ۱۰۰ مهندس خبره خود را تشکیل داده که هدف آن‌ها طراحی یک سیستم عامل جدید است. این سیستم عامل که قرار است ترکیب واحدی از دو سیستم عامل مهم گوگل باشد؛ ظرف ۵ سال آینده جایگزین سیستم عامل اندروید می‌شود و بر روی تمامی دستگا‌ه‌های تولید شده و یا پشتیبانی شده توسط این کمپانی قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که این سیستم عامل که در حال حاضر Fuchsia نام دارد متشکل از دو سیستم عامل اندروید و کروم خواهد بود که در حال حاضر گوگل سرمایه گذاری زیادی بر روی آن‌ها صورت داده است. علاوه بر این، در صورت پرشدن جای خالی میان دو سیستم عامل اندروید و کروم، Fuchsia می‌‌تواند پشتیبان بسیار خوبی برای دستگاه‌های خانگی هوشمند گوگل باشد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که تیم پشتیبان از سیستم عامل Fuchsia، قصد دارد با استفاده از این سیستم عامل در طی سه سال آینده یک دستگاه هوشمند خانگی را تولید و عرضه کند و پس از آن با تکمیل و ارتقا، Fuchsia به عنوان جایگزین دو سیستم عامل اندروید و کروم برای عرضه بر روی لپ‌تاپ‌ ها و گوشی‌های هوشمند آماده سازی شود. Bloomberg اعلام کرده است که مراحل این جایگزینی چیزی در حدود ۵ سال به طول خواهد انجامید.

مطالب مرتبط  هیت سینک چیست و چگونه کار می کند؟ - آشنایی با انواع هیتسینک

انتظار می‌رود که سیستم عامل Fuchsia، سیستم کنترلی بهتری از کاربران را در اختیار گوگل قرار دهد و همچنین مشکلات قابل توجه کنونی در ارتقا سیستم عامل و همچنین انتشار بسته‌های امنیتی رفع شود. علاوه بر این، گفته می‌شود که برخلاف سیستم عامل اندروید، قابلیت دریافت دستورات صوتی قرار است در هسته سیستم عامل Fuchsia گنجانده شود. جایگزینی هسته کرنل Zircon به جای لینوکس اتفاق مهم بزرگ دیگری است که قرار است در مراحل طراحی این سیستم عامل صورت بگیرد.

www.rasamco.ir

سخت افزار سازان رسام

منبع : Bloomberg

021-88916789