سیستم امنیتی

یک سیستم امنیتی چیست؟

همه سیستم های امنیتی خانه در اصل تامین کننده امنیت نقاط ورود، مانند درب و پنجره، و همچنین فضای داخلی حاوی اشیاء با ارزش مانند مجموعه های هنری، کامپیوتر ، طلا و غیره میباشند.

صرف نظر از اندازه خانه و یا تعداد درب و پنجره و یا اتاق زمانی که تصمیم می گیرید برای محافظت از خانه ، نظارت تمام  اجزای سیستم امنیتی مستقر در سراسر خانه  تحت فرمان کنترل پنل یا دستگاه مرکزی می باشد.

سیستم امنیتی چیست؟

بیشترین تعریف مقدماتی از هر سیستم امنیتی در نام خود می باشد. به معنای واقعی کلمه یک وسیله یا روش که با آن میتوان چیزی را  از طریق یک سیستم مرکزی با اجزا آن امن نمود.

در این مثال، ما در مورد سیستم های امنیتی خانه، که شبکه ای  از دستگاه های الکترونیکی یکپارچه با پانل کنترل مرکزی برای محافظت در برابر سارق و سایر مزاحمان صحبت میکنیم.

جهت مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به مطلب هکرهای ایرانی در سرعت نفوذ به سیستم ها چه رتبه ای در جهان دارند؟ مراجعه کنید.

سیستم های امنیتی خانه معمولی شامل:

 • کنترل پنل است که کنترل اولیه سیستم امنیتی یک خانه می باشد.
 • سنسور درب و پنجره.
 • سنسور حرکت، داخلی و خارجی.
 • دوربین های امنیتی سیمی یا بی سیم.
 • آژیر با دسیبل بالا یا زنگ.

علائم سیستم های امنیتی.

یک سیستم امنیتی چگونه کار می کند؟

سیستم های امنیتی خانه در مفهوم ساده از تامین امنیت نقاط ورودی یک خانه با سنسور است که با یک کنترل پنل مرکزی یا فرمان در یک محل مناسب نصب و با سنسور ها  ارتباط برقرار می کنند.

این حسگرها که به طور معمول بر روی درب ورودی  یک خانه و همچنین پنجره به ویژه بازشو ها و پنجره هایی که نزدیک به سطح زمین قرار دارند نصب و فضاهای داخل خانه را می تواند با سنسور حرکت امن نمود.

مطالب مرتبط  6 اشتباه رایج در بکاپ گیری از اطلاعات

کنترل پنل:

وظیفه دستگاه مرکزی  فعال و غیر فعال کردن سیستم های امنیتی و ارتباط با هر یک از سنسورهای نصب شده و برای تماس با تلفن های موبایل یا ثابت از پیش تعیین شده  و اعلام آژیر هشدار در مواقعی که یک منطقه امنیتی شکسته شود میباشد.

آنها به طور معمول از ویژگی های یک پد لمسی برای برنامه نویسی آسان ، فعال یا غیر فعال کردن سیستم امنیتی و تتظیم روی دستورات صوتی برنامه ریزی کنترل از راه دور را انجام داد.

جهت مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله گوگل برنامه های آلوده به تبلیغات را از پلی استور حذف می کند مراجعه کنید.

سنسور درب و پنجره (مگنت):

از دو بخش در مجاور یکدیگر تشکیل شده است. یک بخش از دستگاه بر روی درب یا پنجره و از سوی دیگر بر روی قاب یا چهار چوب درب یا پنجره نصب میشود. هنگامی که یک درب یا پنجره بسته است، این دو بخش از سنسور به هم پیوسته، ایجاد یک مدار ایمن بوجود می آید.

هنگامی که سیستم امنیتی فعال باشد، این سنسورها (درب و پنجره ) به کنترل پنل  گزارش داده  که نقطه ورود امن است و اگر یک پنجره به طور ناگهانی باز شود، مدار امنیت پاره شده و کنترل پنل این مساله را به عنوان نقض یک منطقه امن میداند و آژیر هشدار به صدا در می آید و به شماره های تعریف شده در سیستم تماس میگیرد.

سنسور حرکت:

این اجزای امنیتی، زمانی که دستگاه مرکزی فعال می باشد، سنسورهای با ایجاد یک منطقه نامرئی محیط اطراف را پوشش میدهند. معمولا برای محافظت از اتاق حاوی اشیاء با ارزش، و همچنین خانه های بزرگ استفاده میشود.

دوربین های مدار بسته:

موجود در تنظیمات سیمی یا بی سیم، دوربین های مدار بسته می تواند از چندین راه مختلف به عنوان بخشی از یک سیستم امنیتی به طور کلی استفاده شود.

مطالب مرتبط  امنیت سرور چیست؟ 7 مورد مهم برای تامین امنیت سرورها

موارد نظارتی عبارتند :

 • مناطق سخت برای دیدن و یا دور از اموال خود.
 • ساختمان هایی که فاصله طولانی دارند مانند پارکینگ ها، انبارها، کارگاه های آموزشی و …
 • نقاط ورود، هر دو داخلی و خارجی، مانند درب گاراژ و درب اصلی.

دوربین های مدار بسته می تواند از راه دور بر روی کامپیوتر، گوشی های هوشمند و تبلت قابل دسترسی باشند. آنها اغلب در این روش استفاده می شود که صاحب خانه یا دفتر به خارج از شهر می باشد و به تماشای خانه  و دفتر یا پرسنل ، و برای نظارت بر ورود کودکان بعد از مدرسه. همچنین برای ضبط هر گونه نقض امنیتی، که در داشتن فیلم از یک سرقت به خانه، از جمله شناسایی سارق و وسیله نقلیه آنها میتوان استفاده نمود.

آژیر هشدار:

استفاده از آژیر با صدای بلند و به اندازه کافی برای آگاه سازی همسایگان و  افراد داخل خانه که مشکل رخ داده را آگاه می سازد.

علائم هشدار:

این علائم ممکن است در ذهن ما یک نشانه یا بک عکس به نظر برسد، اما آنها نقش مهمی در امنیت خانه بازی میکند. هنگامی که شما علائم و برچسب یک شرکت امنیتی بر روی پنجره یا دیوار و حیاط نصب می کنید، شما به سارق اعلام می کنید که خانه شما حرفه ای محافظت شده و یک انتخاب عاقلانه برای اقدام به سرقت نمی باشد. آنها در انتقال ارسال این پیام موثر هستند و باید استفاده شود .

چه اتفاقی می افتد زمانی که یک نفوذ  (سرقت ) رخ می دهد؟

سیستم های امنیتی طوری طراحی شده برای انجام وظایف خاص هنگامی که یک منطقه امن نقض می شود.

مانیتورینگ حرفه ای سیستم های امنیتی:

اگر سیستم امنیتی حرفه ای منزل شما توسط یک شرکت امنیتی نصب و طراحی شود، هنگامی که یک مشکل امنیتی در منزل شما رخ میدهد به  آنها هشدار داده می شود همراه با آژیر که بر روی موبایل و تلفن شرکت امنیتی اعلام میشود. یک کارشناس امنیتی آموزش دیده شرکت  تلاش میکند برای برقراری ارتباط با صاحب خانه از طریق کنترل پنل یا ازطریق پیامک.

مطالب مرتبط  چگونه شبکه خود را از حملات اسکن پورت ایمن کنیم؟

طریقه برقراری ارتباط سیستم های امنیتی:

 • از طریق خط تلفن ، حتی اگر برق توسط سارق قطع شود دستگاه با استفاده از باطری پشتیبان فعال میباشد.
 • از طریق سیم کارت ، حتی اگر برق توسط سارق قطع شود دستگاه با استفاده از باطری پشتیبان فعال میباشد.
 • صدا روی پروتکل اینترنت VoIP، که به طور معمول در قطع برق کار نمی کند.
 • از طریق اینترنت، که همچنین به طور معمول در قطع برق کار نمی کند.

سیستم های امنیتی به طور معمول برای مالکان پیام متنی پیامک و یا ایمیل ارسال و به انها اطلاع داده می شود که یک نقض امنیتی رخ داده است.

مزایای داشتن سیستم امنیتی خانه ها چه هستند؟

مطالعات متعدد نشان میدهد خانه های بدون سیستم های امنیتی در مقایسه با خانه های دارای سیستم امنیتی ، تا سه برابربیشتر در معرض  سرقت قرار دارند، زیرا طبیعت سارق فرصت طلب شکار اهداف آسان ترمیباشد .

هنگامی که شما سیستم امنیتی حرفه ای منزل ، و با نمایش برچسب نشانه بر روی پنجره و حیاط و درب ، شما با این کار به سارق اطلاع میدهید که با ورود یا شکستن درب یا پنجره احتمال گرفتار شدن بسیار بالا است.

یکی مزیت دیگراز توانایی سیستم امنیتی مدیریت خانه خود از راه دور است. با این کار، شما به طور معمول می توانید از هر نقطه در جهان از طریق گوشی های هوشمند موبایل  سیستم را فعال یا غیر فعال  کنید.

www.rasamco.ir

سخت افزارسازان رسام

021-88916789